Co najbardziej irytuje nas kiedy odniesiemy w porażce? Sam jej fakt? Nie, z pewnością największy wpływ na naszą złość może mieć fakt, że spowodowana została przed czynniki niezależne od nas. Czasami zrzucamy na nie winę by poczuć się lepiej, ale czasami to naprawdę one, nie pozwalają nam osiągnąć celu. W przypadku rolnictwa czy agroturystyki w Swaderkach często to nie części do maszyn rolniczych są powodem małych plonów, a więc nieosiągnięcia celu.

Czasami to pogoda sprawia, że nawet najbardziej nowoczesne części do ciągników nic nam nie pomogą. Słyszymy o tragediach, jakie spotykają przedsiębiorców, kiedy spadają ulewne deszcze, albo świeci dokuczliwe, uporczywe słońce, które na wiór wysusza rośliny. Albo spada grad, który miażdży owoce i warzywa. Tak… wtedy na nic najlepsze części rolnicze. Na szczęście, można ubezpieczyć się od takich nieszczęśliwych wypadków. Istnieje również specjalna kasa rolniczego ubezpieczenia społecznego, w skrócie KRUS, która również pomaga osobom, których dotknęły tego rodzaju tragedie. Państwo też nie zostaje obojętne.

Kilka lat temu, kiedy rolników dotknęła właśnie tego typu klęska żywiołowa, były wypłacane zasiłki, które pozwalały w jakimś niewielkim stopniu zrekompensować straty poniesione w firmach.